Teatralizuotos ekskursijos

Apie mus rašo:

Mano Druskininkai

Paskelbta 

 

Žiedams pranašaujant pavasarį, Druskininkai kviečia visus atvykti į pasimatymą. Pažinti seniausią Lietuvos kurortą padės gidai – Druskininkų ambasadoriai/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Patraukli romantika

Kurorto svečiai būna maloniai nustebinti, kai vasaros savaitgaliais miesto centre mato vaikštinėjančius „ponias“ ir „ponus“, pasipuošusius XIX amžiaus ar tarpukario laikų rūbais. Taip Druskininkus pristato gidų grupės „Artelė“ nariai. Balandžio 28 dieną Vijūnėlės parke „Pavasario šventės’ 2018“ metu „Artelės“ gidai taip pat kvies į XIX amžiaus inscenizaciją. Kaip teigė grupės „Artelė“ vadovė, ekskursijų centro „Ekskurs“ direktorė Tatjana Zielinski, gėlių jūra, puošnios ponios ir ponai – kas gali būti gražiau ir romantiškiau: „Kiekvienais metais, pasipuošę anų laikų drabužiais, gėrimės narcizų jūra. Svečiams malonu matyti nekasdieniškai apsirėdžiusius žmones, kurie juos kalbina, mielai fotografuojasi, šypsosi. Šiais metais visus vėl kviečiame į pasimatymą su mumis: žaisime kroketą, gaudynes, tiesiog paplepėsime…“

Grupė „Artelė“ vienija profesionalias gides, jų šeimos narius ir bendraminčius. „Artelė“ susibūrė prieš keletą metų ir sėkmingai dirba, turistams ir svečiams patraukliai pristatant Druskininkus, padedant susipažinti su turtinga kurorto ir čia gyvenusių asmenybių istorija. T. Zielinski sakė, kad paruoštos ir pristatomos trys teatralizuotos ekskursijos: „Mineralinio miestelio vakarai“ – tai romantiškas pasivaikščiojimas po XIX a. Druskininkus, atskleidžiant to laikotarpio poilsiautojų kasdienybę. Bevaikščiodami sutinkame daktarą V. Bujakovskį, Praną Sūrutį, „juodąją našlę“, grafus ir grafienes, kunigaikštytes. Kartu su svečiais žaidžiame kroketą, šokame polonezą ir vaišiname „vietinių totorių fermos“ rūgpieniu. Po rekonstrukcijos atidarius K. Dineikos sveikatingumo parką, iš karto gimė ir kita programa, teatralizuota ekskursija „Meilė tau viską atleis…“ Tik įžengus į parką, tarsi atgyja parko istorija.

Ši ekskursija-vaidinimas yra apie į tarpukario Druskininkus iš Varšuvos atvykusias ponias, čia ieškančias ramybės ir sveikatos. Neapsieinama, žinoma, be „kurortinių“, meilės intrigų, šalto vandens procedūrų, kurios kaip tik „labai ramina nervus“… Šiais metais minime K. Dineikos 120-ąsias gimimo metines. Todėl šia proga ruošiame atnaujintą, papildytą teminės ekskursijos po parką variantą.

Turistams labai patraukli ir kita programa „Ašariukės mamai“: remiantis Jadvygos Čiurlionytės prisiminimais, buvo sukurtas labai įsimenantis, jaudinantis pasakojimas apie didį menininką M. K. Čiurlionį. Teatralizuotoje ekskursijoje mus veda M. K. Čiurlionio seserys, Valerija ir Jadvyga. Jos pasakoja apie savo šeimą, Kastuko išdaigas, Konstantino pasiekimus. Pakeliui sutinkame miestelėnus, kurorto svečius, kaimynus, kurie pasakoja savo prisiminimus ir išgyvenimus. Pasakojime daugeliui klausytojų įstringa jautri scena, susijusi su senuoju Druskininkų ugniagesiu Lukošiumi. Tad ir naująjį sezoną rodysime šias, jau paruoštas ekskursijas. Mums gera dirbti kartu, todėl vis atsiranda naujų idėjų.“

 

Rugsėjo 28 d., trečiadienį, 4 c ir 4 d klasių mokiniai, rugsėjo 29 d., ketvirtadienį, 4a ir 4 b klasių mokiniai lankėsi Druskininkuose, kur aplankė  skulptoriaus T. Česnulevičiaus ir menotyrininkės A. Česnulevičienės druskos studiją. Kūrybinėse dirbtuvėse po užsiėmimo „Sūri pamoka“ mokiniai surengė savo darbelių parodą. Mokiniai aplankė mineralinio vandens Grožio šaltinį, klausėsi sakmių, aplankė miesto įžymias vietas, užsuko į  M.K.Čiurlionio kiemelį, kuriame  kartu su Druskininkų gidų grupe „Artelė“  dalyvavo teatralizuotoje edukacinėje veikloje  „M.K.Čiurlionio pamėgtais takais“.

  

19.00 Gidų grupės „ARTELĖ“ teatralizuota ekskursija „Ašariukės mamai“.
Šiltas pasakojimas apie M. K. Čiurlionio vaikystę, jaunystę, šeimos meilę ir paprastų žmonių įtaką menininko asmenybei. Spektaklio personažai sugrąžins mus į XX a. pradžią ir pakvies pasivaikščioti menininko pamėgtais Druskininkų takais.

Siūlome.Rekomenduojame.

 

Picture

Išėjome pasivaikščioti…

vakare1

Mineralinio miestelio vakarai

Tai romantiškas, puošnus pasivaikščiojimas po 19 a.

Druskininkus. Sužinosite, kaip gydėsi ir linksminosi svečiai.

Vaišinsimės, žaisime kroketą, šoksime polonezą.

 

 

Tel: +370 615 89 454

e.p gidas.guide@gmail.com

 

 

Sekite mus Facebooke.

 

Sutikome Ekspediciją Nemunu

11 12 18 

13 17

20 23

25 49

27 47

55 13510937_1168888229828630_4244244075052806285_n

13590496_1168888199828633_4843990822611722791_n Ramune grozio saltinio

Piknikas   bumbl 

 

Mergi  Surutis mirko
ekspedicij
 Valdas Ramune ponios1

Maryte su Ausra Ramune Bumbl. prie Grozio saltinio

„Mineralinio miestelio vakarai“

Stase Daivute, Vytis  Artele  Janina Jolanta min  Miner 11d. bendra nuotrauka  Sokam  Polonezas

Romas min

 

 

 

„Pasaulis kaip didelė simfonija“

Prisiminimai apie M.K.Čiurlionio vaikystę ir jaunystę. Seserys Valerija ir Jadvyga papasakos apie Katuko išdaigas, jo grįžimus į mieluosius Druskininkus.

Vaišinsime obuoliais iš Čiurlionių sodo.

 

ciurl ciurlo

ciu

 

„Meilė tau viską atleis…“

Tarpukario Druskininkai.  Saulės ir oro vonios sveikatingumo parke, meilės romanai, gaivos eleksyras ir daug įdomių istorijų.

park12 park15

parkas15 parkas11 parkas9

parkas16   park6   parkas22

Visos ekskursijos vyksta pagal užsakymą ir susitarimą. Galime atvykti į Jūsų pasirinktą vietą.