Ekskursijos

Mano Druskininkai

Laimos Rekevičienės nuotrauka

Patraukli romantika

Kurorto svečiai būna maloniai nustebinti, kai vasaros savaitgaliais miesto centre mato vaikštinėjančius „ponias“ ir „ponus“, pasipuošusius XIX amžiaus ar tarpukario laikų rūbais. Taip Druskininkus pristato gidų grupės „Artelė“ nariai. Balandžio 28 dieną Vijūnėlės parke „Pavasario šventės’ 2018“ metu „Artelės“ gidai taip pat kvies į XIX amžiaus inscenizaciją. Kaip teigė grupės „Artelė“ vadovė, ekskursijų centro „Ekskurs“ direktorė Tatjana Zielinski, gėlių jūra, puošnios ponios ir ponai – kas gali būti gražiau ir romantiškiau: „Kiekvienais metais, pasipuošę anų laikų drabužiais, gėrimės narcizų jūra. Svečiams malonu matyti nekasdieniškai apsirėdžiusius žmones, kurie juos kalbina, mielai fotografuojasi, šypsosi. Šiais metais visus vėl kviečiame į pasimatymą su mumis: žaisime kroketą, gaudynes, tiesiog paplepėsime…“

Grupė „Artelė“ vienija profesionalias gides, jų šeimos narius ir bendraminčius. „Artelė“ susibūrė prieš keletą metų ir sėkmingai dirba, turistams ir svečiams patraukliai pristatant Druskininkus, padedant susipažinti su turtinga kurorto ir čia gyvenusių asmenybių istorija. T. Zielinski sakė, kad paruoštos ir pristatomos trys teatralizuotos ekskursijos: „Mineralinio miestelio vakarai“ – tai romantiškas pasivaikščiojimas po XIX a. Druskininkus, atskleidžiant to laikotarpio poilsiautojų kasdienybę. Bevaikščiodami sutinkame daktarą V. Bujakovskį, Praną Sūrutį, „juodąją našlę“, grafus ir grafienes, kunigaikštytes. Kartu su svečiais žaidžiame kroketą, šokame polonezą ir vaišiname „vietinių totorių fermos“ rūgpieniu. Po rekonstrukcijos atidarius K. Dineikos sveikatingumo parką, iš karto gimė ir kita programa, teatralizuota ekskursija „Meilė tau viską atleis…“ Tik įžengus į parką, tarsi atgyja parko istorija.

Ši ekskursija-vaidinimas yra apie į tarpukario Druskininkus iš Varšuvos atvykusias ponias, čia ieškančias ramybės ir sveikatos. Neapsieinama, žinoma, be „kurortinių“, meilės intrigų, šalto vandens procedūrų, kurios kaip tik „labai ramina nervus“… Šiais metais minime K. Dineikos 120-ąsias gimimo metines. Todėl šia proga ruošiame atnaujintą, papildytą teminės ekskursijos po parką variantą.

Turistams labai patraukli ir kita programa „Ašariukės mamai“: remiantis Jadvygos Čiurlionytės prisiminimais, buvo sukurtas labai įsimenantis, jaudinantis pasakojimas apie didį menininką M. K. Čiurlionį. Teatralizuotoje ekskursijoje mus veda M. K. Čiurlionio seserys, Valerija ir Jadvyga. Jos pasakoja apie savo šeimą, Kastuko išdaigas, Konstantino pasiekimus. Pakeliui sutinkame miestelėnus, kurorto svečius, kaimynus, kurie pasakoja savo prisiminimus ir išgyvenimus. Pasakojime daugeliui klausytojų įstringa jautri scena, susijusi su senuoju Druskininkų ugniagesiu Lukošiumi. Tad ir naująjį sezoną rodysime šias, jau paruoštas ekskursijas. Mums gera dirbti kartu, todėl vis atsiranda naujų idėjų.“

Parengė Ramunė Žilienė

Tarptautinių konkursų laureatė, druskininkietė Guoda Gedvilaitė ir jos „Claros Schumann muzikinis salonas“. Dalyvavo M.K.Čiurlionio kvartetas. Asistavome turne po Lietuvą – Druskininkai, Vilnius, Kaunas.

 suman-egle bendr-kaune

filarmonija-su-guoda pires2

„19 amžiaus Kalėdų žiburėliai“

Tai romantiškas, puošnus, žaismingas pasivaikščiojimas po šventinius Druskininkus. Užsakykite teatralizuotą ekskursiją savo šeimai, draugams, kolegoms, bendradarbiams.

Šoksime, vaišinsimės, žaisime.

Laukiame Jūsų

 

ziema-mineral  miner-ziema

vakare

Užsakykite mūsų teatralizuotas ekskursijas Jūsų integraciniams susitikimams, vakarėliams, gimtadieniams, vardadieniams.

Visoms progoms. tai papuoš ir suteiks įspūdį Jūsų šventei.

artele-internetui

Susisiekite su mumis

ir mes paruošime maršrutą pagal Jūsų poreikius ir norus.

Užsakykite pažintinę – edukacinę teatralizuotą ekskursiją „Pasaulis kaip didelė simfonija“.

Ekskursijoje susipažinsite su M.K.Čiurlionio vaikyste, jaunyste, mažojo Kastuko išdaigas, jo meilę šeimai, Sofijai, Druskininkams.

 

lukosius

jurgita

zvejys

mk7

„XXI amžius“  2016 m. rugsėjo 9 d.

Po agapės renginio dalyvės buvo pakviestos į gidų grupės „Artelė“ spektaklį-teatralizuotą ekskursiją „Pasaulis, kaip didelė simfonija…“ Muziejaus sodelyje sutiktos M. K. Čiurlionio „seserys“ Valerija ir Jadvyga vaizdžiai pasakojo apie talentingą brolį, kitus šeimos narius ir pakvietė žiūrovus pasivaikščioti Čiurlionio takais… Visi patraukė į miestą. Sutiktų panelių Kersnurskyčių, miestiečių ir kitų personažų pasakojimai sugrąžino į laiką, kuomet gyveno ir kūrė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

mk

Kaina grupei 140 eurų.